Granie w wow podczas ciąży

Pielęgnacja włosów w ciąży i po ciąży to bardzo ważna sprawa. Hormony, które szaleją w czasie ciąży mają często wpływ na włosy kobiety. Znam takie kobiety, które zamiast pielęgnować włosy traciły czas na granie w wow w ciąży. W pierwszych tygodniach ciąży przez ich działanie włosy mogą zacząć nadmiernie się przetłuszczać ze względu na zwiększone w tym okresie wydzielanie sebum przez skórę głowy.

Zalecane jest dostosowanie szamponu i odżywki, najlepiej z tej samej serii przeznaczonych dla włosów przetłuszczających się, których śmiało można używać w ciąży, a sprawią, że włosy będą bardziej świeże i puszyste. U kobiet ze skłonnościami do suchych i łamliwych włosów w pierwszym trymestrze ciąży czasem może się to nasilić. Zalecamy także zmniejszyć czas jaki przeznaczamy na granie w wciągającą w świat wow grę podczas ciąży.  Zalecana jest tu również zmiana kosmetyków do ich pielęgnacji, a także różne maseczki. W drugim trymestrze stan włosów u kobiet w ciąży zwykle bardzo się poprawia i są one lśniące i gładkie. Kobieta w ciąży z powodzeniem może korzystać z takich zabiegów jak farbowanie i trwała ondulacja z tym , że farbowanie radzimy przeprowadzać farbą bez amoniaku, a oba zabiegi w salonach fryzjerskich u doświadczonych fryzjerów.

Długie siedzenie u fryzjera nie jest szkodliwe samo w sobie ale warto co jakiś czas wstać z fotela by „rozprostować kości”. Wszelkich kosmetyków do układania włosów śmiało kobieta w ciąży może używać. Pianka pozwoli ułożyć fryzurę a lakier do włosów na długo zachować ich kształt co na pewno poprawi nastrój przyszłej mamie. Regularne podcinanie jest bardzo ważne przez te 9 miesięcy aby włosy były mocne i w dobrej kondycji. Po ciąży bowiem, gdy zaczyna się połóg i karmienie piersią często włosy zaczynają wypadać co jest całkowicie normalne i minie po niedługim czasie. Można także grać w wow, ale nie przesadzajmy.

Leave a Reply