Film z informacjami o ciąży

Depilacja w ciąży to nic szczególnego. Widziałam to kiedyś w telewizji , gdy był emitowany film z informacjami o ciąży. Kobieta w ciąży szczególnie pragnie dbać o swoje ciało gdyż zmienia się ono z dnia na dzień. Usuwanie zbędnego owłosienia należy do zabiegów, które są dozwolone w ciąży lecz niektóre sposoby depilacji są w tym okresie absolutnie wykluczone.

Gdy kobieta spodziewająca się dziecka zgłosi się do gabinetu kosmetycznego na zabieg depilacji ultradźwiękowej może spodziewać się odmowy ze strony kosmetyczki, ze względu na możliwość wywołania przez niego skurczów, które mogłyby doprowadzić do przedwczesnego porodu, a we wczesnej ciąży do poronienia. Potwierdza to także wspomniany przeze mnie wcześniej film z informacjami o ciąży. Nie można także usuwać włosków laserem. Każda kobieta w ciąży powinna powiadomić zatem kosmetyczkę o swoim stanie. Polecam także , aby kobiety w ciąży obejrzały ten śmieszny film dla kobiet w ciąży o którym już mówiłam. Depilacja depilatorem elektrycznym jest dozwolona w ciąży, lecz jeśli kobieta jest mało odporna na ból radzimy odłożyć depilator na okres po ciąży. Tak samo depilację woskiem i innymi metodami, które mogą wywołać ból, który w ciąży jest nie wskazany.

Kremy do depilacji oraz golenie zwykłą maszynką polecane są jak najbardziej ze względu na to, iż nie powodują dyskomfortu. Jednak ich minusem jest to, że włoski odrastają już po kilku dniach. Z czasem depilacja może stać się trudnym zabiegiem. Szczególnie w trzecim trymestrze ciąży. Z doświadczenia wielu kobiet w ciąży i po ciąży wiem, że duży brzuch utrudnia dotarcie do wielu miejsc, a szczególnie okolic bikini. Bardzo przydatna okazuje się pomoc męża, który przecież zna nas najlepiej. Takie zabiegi i pomoc z jego strony zbliżają przed wielkim dniem jakim jest poród.

Leave a Reply