Dziecko w samolocie

dziecko
dziecko

Podróżowanie samolotem z małym dzieckiem wywołuje u rodziców nie lada stres. Jednak w dzisiejszych czasach mnóstwo osób korzysta z takiego środka transportu i chwali go sobie gdyż jego zaletą jest szybkie przemieszczanie się .
Na lotnisko należy przyjechać co najmniej półtorej godziny przed wylotem . Będzie czas aby zdać bagaż , skorzystać z toalety i przewinąć dziecko . Toalety na lotniskach wyposażone są w przewijaki dla niemowląt zatem nie powinno być z tym problemu .
Pamiętaj , aby w bagażu podręcznym znajdowały się właśnie pieluszki, w tym choć jedna tetrowa, ręcznik papierowy w razie różnych zabrudzeń oraz niezastąpione nawilżane chusteczki . Bardzo przydaje się także jedna zmiana ubranka . Jeśli podróż jest bardzo krótka wystarczy w podręcznym bagażu mała przekąska ale na dłuższą podróż trzeba już się zaopatrzyć w posiłki dla dziecka , które w razie potrzeby podgrzeje obsługa . Oczywiście butelka z napojem jest tu także podstawą . Zabierz też kocyk dla dziecka bo temperatura w samolocie jest zwykle nie za wysoka.
Noworodki nie mogą jeszcze latać samolotem ale kilkumiesięczne niemowlęta z powodzeniem mogą już korzystać z usług linii lotniczych .
Dziecku , które nie ukończyło jeszcze dwóch lat nie przysługuje osobne miejsce w samolocie . Mama trzyma dziecko na kolanach , zatem świetnym rozwiązaniem będzie specjalna chusta do noszenia dziecka, wtedy obie ręce mamy będą wolne a ruchy nieskrępowane.
Wiele linii lotniczych jest bardzo przychylna mamom, mają często one pierwszeństwo przy wejściu na pokład , zatem można spokojnie wybrać dogodne miejsce , umieścić bagaż podręczny a przede wszystkim uniknąć chaosu .
Na pokład samolotu mama ma prawo bez żadnych dodatkowych opłat wziąć ze sobą składany wózek lub bardzo pomocny fotelik samochodowy. Zostawia się je zaraz przy wejściu do samolotu i tam także odbiera .Zmiany ciśnienia przy starcie i lądowaniu samolotu są najtrudniejszymi momentami i dziecko silnie je odczuwa . Na „zatykające się uszy „ najlepszym lekarstwem będzie podanie piersi lub butelki z mlekiem a dla starszego malucha słodkiego cukierka co wspomoże wydzielanie śliny a tym samym jej połykanie .
Należy starać się wybierać loty z jak najmniejszą liczbą przesiadek co znacznie ułatwi sprawę.
Mamy pisały, że wybierając loty wieczorne ich dzieci zasypiały i budziły się gdy już było po podróży , zatem to także może być dobrym rozwiązaniem . Podróżowanie samolotem z dzieckiem może być spokojne i beztroskie.

Comments

  1. Pingback: Fotelik samochodowy dla dziecka | LookZone.pl

Leave a Reply