Atrakcyjne pożyczki pod zastaw

Trudno dziś postać nawet niewielką pożyczkę pod zastaw, a  co dopiero mówić o kredycie mieszkaniowym. Oczywiście można zastawić hipotekę mieszkania, ale nie każdy się na takie działania decyduje.

Banki ostatnimi czasy zaostrzyły jeszcze bardziej politykę kredytową, co oznacza, że pozytywną decyzję dostanie w tym roku znacznie mniej osób niż jak to miało miejsce w ubiegłym. Sytuacji nie poprawiła wcale Rekomendacja T. Wręcz ją utrudniła. Teraz szansę na kredyt walutowy straci wiele osób. Takie działania rządu miały spowodować większe zainteresowanie kredytem w naszej rodzimej walucie. Kredyt złotówkowy jest dodatkowo teraz reklamowany przez banki, kusi atrakcyjnymi marżami oraz oprocentowaniem. Jednakże nadal wychodzi on w rezultacie drożej niż kredyt walutowy. Najpierw jednakże żeby w ogóle móc się zastanawiać nad kredytem trzeba mieć zdolność kredytową, spełniać szereg wymogów formalnych – odnośnie zarobków, stałej pracy.

Sytuację poprawia niektórym posiadanie nieruchomości. Wówczas w grę wchodzi także zaciągnięcie pożyczki od osób prywatnych pod zastaw (Bankii.pl) domu, mieszkania czy działki. Można także próbować dostać mniejsze kwoty pieniędzy jeśli jest się właścicielem samochodu i chce się ustanowić na nim zastaw. To dodatkowe zabezpieczenie zdecydowanie wpływa na decyzję banku, która ma większą szansę na to by stać się pozytywną, wnioski rzadziej są odrzucane. Nieruchomość bowiem stanowi zabezpieczenie dla banku, z którego z pewnością raczy on skorzystać, jeśli tylko kredytobiorca nie będzie spłacał zaciągniętych zobowiązań.

Leave a Reply